راهنمای حلال ها


وب سایت حل تمرین دو گروه کاربری دارد:

  •  گروه اول کاربران معمولی که همان مشتریان سایت هستند و سوالات و پروژه های خود را در سامانه حل تمرین ثبت می کنند.
  •  گروه دوم متخصصان حل تمرین و یا اصطلاحا "حلال"ها می باشند که بعد از ثبت نام در وب سایت و تایید حساب کاربری شان بعنوان همکاران ما در وب سایت حل تمرین مشغول به کار می شوند.

اگر قصد همکاری با وب سایت حل تمرین را دارید ، بر اساس راهنمای زیر عمل کنید : 

 

+  ثبت نام کنید.

پس از ورود به قسمت "همکاری با ما"  ابتدا ثبت نام عمومی را انجام دهید و در مرحله ی آخر روی “همکاری با ما” کلیک نمایید .

در صفحه ی همکاری با ما می بایست فرم زیر را به دقت تکمیل نمایید.

  • اگر متقاضی فعالیت در بخش تمرین و ترجمه و یا شبیه سازی نرم افزاری هستید فیلد های مشخص شده ی زمینه های همکاری (که با کادر قرمز رنگ مشخص شده) را تکمیل نمایید. به عنوان مثال اگر می خواهید تا تمرینات مربوط به درس “ریاضی عمومی 1” برای شما ارسال شود می توانید از قسمت تمرین درس ریاضی عمومی 1 را انتخاب نمایید.
  • همچنین اگر متقاضی فعالیت در بخش کلاس های آموزشی می باشید می توانید دروس  و یا نرم افزار های مورد نظر را از بخش زمینه های همکاری تدریس (که با کادر آبی رنگ مشخص شده) انتخاب نمایید.
  • در قسمت "تصویر مدرک" می بایست تصویر کارت دانشجویی، پرینت انتخاب واحد، گواهی فراغت از تحصیل و یا هر مدرک دیگری که دانشجو بودن شما را اثبات کند آپلود نمایید.
  • اگر دوران دانشجویی شما به پایان رسیده است می توانید رزومه ی خود در فعالیت های آموزشی و پژوهشی را از بخش "تصویر رزومه" ارسال نمایید.
  • در پایان روی دکمه ی "ارسال اطلاعات" کلیک نمایید.

در پایان و تکمیل مرحله ی ثبت نام پیغام زیر نشان داده خواهد شد. درخواست شما در اسرع وقت بررسی شده و در صورت تأیید مشخصات  “مصاحبه ” ی کتبی برای شما ارسال خواهد شد که از طریق پیامک به شما اطلاع داده خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد قوانین  اینجا  کلیک کنید. و یا از صفحه ی اصلی سایت به قسمت قوانین حلال مراجعه نمایید.

برای تکمیل مصاحبه وارد حساب کاربری خود شده و روی دکمه ی “بررسی” کلیک کرده تا وارد بخش مصاحبه شوید. همچنین از بخش اعلان ها می توانید وارد بخش مصاحبه شوید.


اگر در هنگام ثبت نام متقاضی فعالیت در بخش ترجمه بوده باشید ابتدا مصاحبه ی این بخش که حاوی یک پاراگراف به زبان انگلیسی می باشد برای شما ارسال خواهد شد. ترجمه ی متن مربوطه را در بخش پاسخ سوال وارد نمایید و بر روی "ارسال پاسخ" کلیک نمایید. بعد از ارسال پاسخ، پیام با موفقیت ارسال شد به شما نمایش داده خواهد شد.

 

در غیر این صورت فقط مصاحبه ی عمومی برای شما ارسال می شود. با کلیک بر روی پذیرش و موافقت ثبت نام شما تایید و حساب کاربری شما فعال خواهد شد.

 

+ نکات ثبت نام :

- اطلاعات تماس (ایمیل و شماره تلفن همراه) را به دقت وارد نمایید چرا که بخش مهمی از روند کار و اطلاع رسانی از این طریق انجام می شود.

- منظور از مدرک تحصیلی، مقطع تحصیلی است که در حال حاضر مشغول به تحصیل در آن می باشید.

- در بخش زمینه های همکاری، همه ی دروسی که به آن ها تسلط دارید را انتخاب نمایید. این دروس هم می توانند زیر مجموعه ی رشته ی تحصیلی شما باشند و هم می توانند دروس مشترک رشته ی شما با سایر رشته ها باشند. مثلا اگر شما توانایی انجام تمرین های درس "استاتیک" را دارید، با تایپ نمودن عبارت "استاتیک" در این بخش، می توانید علاوه بر درس استاتیک مربوط به رشته ی خود، استاتیک سایر رشته ها را نیز انتخاب نمایید.
( در وارد نمودن صحیح این دروس دقت لازم را مبذول فرمایید چرا که با هر بار ویرایش مجدد این بخش، پروفایل شما در وضعیت تایید نشده قرار گرفته و می بایست دوباره بررسی و تایید شود)

- در قسمت مدرک/رزومه، می توانید تصویر کارت دانشجویی و یا هر مدرکی که دانشجو بودن شما را در مقطع تحصیلی و دانشگاه ذکر شده در بخش "دانشگاه محل تحصیل" اثبات نماید، ارسال نمایید.

 

+  شروع به کار :

پس از ثبت نام و تایید شدن حساب کاربری شما : 

1- با ثبت شدن سفارش مرتبط با تخصص شما در سایت ، از طریق  پیامک به شما اطلاع داده می شود

2- در این هنگام وارد حساب کاربری خود شده و فایل ارسال شده را دانلود کنید.

3- پس از تحلیل و بررسی تمرین مورد نظر ، قیمت پیشنهادی خود به همراه توضیحات لازم را در قسمت مشخص شده تایپ کرده و برای کاربر ارسال کنید.لازم به ذکر است که 25% از قیمت پیشنهادی سهم وبسایت می باشد.

4-اگر کاربر شما را با توجه به رزومه و قیمت پیشنهادی تان به عنوان حلال تمرین انتخاب کند ، از طریق پیامک به شما اطلاع داده می شود(در صورت قبول پیشنهاد توسط کاربر، وضعیت تمرین برای حلال از "بررسی پیشنهاد" به "منتظر راه حل" تغییر خواهد یافت) و شما می بایست در زمان تعیین شده تمرین مورد نظر را انجام داده و در سایت آپلود کنید.

 لازم به ذکر است در صورت انجام ندادن تمرین حساب کاربری شما مشمول جریمه شده و طبق قوانین سایت برخورد خواهد شد

 

+ نکات مهم :

- قبل از ثبت پیشنهاد تمرین را به با دقت و به طور کامل بررسی کرده و در صورت اطمینان از توانایی حل تمرین ثبت شده، پیشنهاد خود را برای کاربر ارسال کنید.

- توجه کنید که مدیران وب سایت نقشی در واگذار کردن تمرین به حلال ها ندارند و کاربر با توجه به رزومه و قیمت پیشنهادی و همچنین توضیحات حلال برای تمرین، از بین چندین پیشنهاد از جانب حلال های مختلف، یکی را انتخاب می نماید.

- جواب تمرین باید با خط خوانا و واضح روی ورق A4 سفید به صورت دستی نوشته شود و با کمک نرم افزار های اسکنر موبایل و یا با دوربین عکاسی در زاویه و نور مناسب از جواب عکس گرفته شود و یا در صورت امکان جواب تمرین به صورت تایپی باشد . لازم به ذکر است که تایپ تمرین ها برای حلال امتیاز مثبت محسوب می گردد و در بخش نظر های رزومه ی حلال ثبت خواهد شد .

- حلال می تواند با توجه به توضیحات کاربر و یا با توجه به امکان گفتوگو در قسمت پایین صفحه ی مربوط به هر تمرین، قیمت پیشنهادی خود را تا قبل از انتخاب شدن پیشنهاد، ویرایش کند.

-  کاربر پس از دریافت جواب تمرین ،  تا 72 ساعت  پس از تحویل سفارش ، مهلت اعتراض دارد و حلال می بایست در صورت وارد بودن اعتراض با توافق کاربر یا تمرین را دوباره حل کند و یا سفارش کنسل و وجه مرجوع می گردد.

- در صورتی که کاربر به جواب تمرین اعتراض نماید، حلال از طریق پیامک مطلع می شود و می بایست با مراجعه به وبسایت به اعتراض کاربر پاسخ دهد.

نکته مهم : از آن جا که حل تمرین یک سامانه ی آموزشی است و مهم ترین هدف آن حل مشکلات درسی دانشجویان و آموزش دروس از طریق حل کردن تمرین می باشد، از حلال های محترم تقاضا داریم که پاسخ تمرین ها را به طور کامل و واضح و همراه با توضیحات لازم جهت آموزش کامل و مفهومی تمرین ارائه دهند و تنها به ارسال جواب بدون ارائه توضیحات اکتفا نکنند. 

 

+ نحوه ی تسویه حساب : 

- تسویه حساب با درخواست حلال هر 30 روز یکبار در تاریخ  یکم هر ماه انجام می شود . 

- درخواست تسویه حساب باید حداقل 48 ساعت قبل از روز تعیین شده باشد .